Stomatolog

Stomatolog Gniezno

Stomatolog Gniezno

stomatolog więcej

Pic 2

Dentysta Gniezno

W obecnych czasach mimo tak wysokiego rozwoju technologicznego nadal możemy znaleźć zawody budzące w nas nie tyle mieszane uczucia co nawet lęk. Jednym z nich jest właśnie stomatolog. Wielu z nas dziwi się jak w ogóle to możliwe by wykonywać tak niewdzięczną profesję, która sieje panikę nawet pośród dorosłych ludzi. Często zdarza się także, że gdy usłyszymy tylko samą nazwę tego zawodu zaczynają nas boleć zęby, a jeśli już siedzimy w poczekalni, w oczekiwaniu na wizytę to niejednemu z nas od razu ból zęba mijał jak ręką odjął to dzięki dentyście.

Niestety to tylko chwilowa ulga. Zapewne każdy lekarz stomatologii nie raz spotkał się z tego typu zachowaniem. Nie raz musiał stawić czoło wyimaginowanemu lękowi swojego pacjenta. Niemniej jednak wiele osób doskonale wie o tym, że stomatolog jest niezbędnym zawodem. No cóż, gdyby nie on to nasze życie byłoby pasmem bolących zębów każdego dnia, a o pięknym uśmiechu to nawet nie warto wspominać. Co jest niezwykle ciekawe, na sam dźwięk zwrotu „leczenie kanałowe” czy „borowanie” dorosłych przechodzą nieprzyjemne dreszcze. Dlaczego? Myślą, ze to bardzo bolesne zabiegi i trudno przy tym usiedzieć na fotelu u stomatologa choćby kilka minut.

Poza tym ciągle słyszymy od znajomych jak bardzo bolesny był zabieg, a jeszcze na dodatek słyszymy wrzaski dochodzące z gabinetu stomatologicznego, kiedy my akurat czekamy w kolejce na wizytę. Według psychologów główna przyczyna strachu przed stomatologiem u dorosłych osób leży w ich podświadomości, a dokładnie wpływ na to miały traumatyczne przeżycia z dzieciństwa. Dlatego tak bardzo ważne jest przyzwyczajenie małych dzieci do stomatologa. Stomatolog Swarzędz

więcej

Galeria firm stomatologicznych

Arr Left
stomatolog
Ortodonta
Protetyk
Arr Right

pizza,